8 października 2016 Udostępnij

„Soczewki kontaktowe” na zęby - o co chodzi?

Takie rozwiązania testują już liczne światowe gwiazdy. Chodzi o tak zwane licówki cienkie tak jak cienkie są soczewki kontaktowe. Coraz bardziej popularne są różnorakie zabiegi, dzięki którym będzie można ekspresowo korygować uśmiech.  (http://www.pro-orto-dent.pl/ortodoncja.html)

Dyskretne leczenie

Jeszcze parę lat temu wydawało się, że noszenie aparatu ortodontycznego jest po prostu modne. Jednak obecnie już trudno będzie znaleźć jakąś gwiazdę, która taki aparat wykorzystuje, przede wszystkim dzieje się tak dlatego, że obecnie coraz więcej osób wybiera inne dyskretne i równie szybkie sposoby na poprawienie wyglądu zębów. Przykładem są ostatnie metamorfozy uśmiechów m.in. Cheryl Cole, Miley Cyrus, Katy Perry, Lindsey Lohan czy Victorii Beckham. Zamiast wielu miesięcy terapii aparatem te gwiazdy zdecydowały się wybrać inne rozwiązania.

Szybka korekta zgryzu

Korekta zgryzu nie oznacza konieczności noszenia aparatu. Stomatologia ma obecnie dla nas wiele interesujących rozwiązań, dzięki którym będzie można sprawnie realizować terapię. Efekty leczenia są rzeczywiście widoczne w bardzo krótkim czasie, dlatego nie ma się co dziwić, że tak wiele osób chce to wykorzystywać.

Poprawa wyglądu zębów

Licówki prawie jak soczewki kontaktowe

Dlaczego gwiazdy decydują się na takie rozwiązania zamiast noszenia aparatu?

Gitem ostatnich miesięcy są ultracienkie licówki, które przygotowuje się między innymi z porcelany. W odróżnieniu od tych rozwiązań tradycyjnych te są zdecydowanie cieńsze a ich założenie nie wymaga szlifowania zdrowych zębów. Naklejone są one na szkliwo zęba. Co więcej, podczas planowania zabiegu pacjent można zobaczyć efekt, jeszcze zanim podejmie się ostateczną decyzję o jego wykonaniu Zanim będzie się takie licówki nakładać będzie można zobaczyć wizualizację efektu na ekranie komputera.

W stworzeniu pomagać nam będzie seria zdjęć i odpowiednia technologia, na drugim etapie będzie się przygotowywać kształt licówek według naszych własnych potrzeb. Dzięki temu są one rzeczywiście idealnie dopasowane. Ważnym elementem korekty uśmiechu będą między innymi próby fonetyczne, dzięki którym będzie można stwierdzić czy nadanie nowego kształtu wydłużenie zębów czy też zamkniecie przerw nie wpłynie niekorzystnie na mowę pacjenta.

Ten etap jest bardzo ważny u aktorów, szczególnie osób przemawiających publicznie, dla których nawet małe zmiany w dykcji stanowiłyby istotny problem w życiu zawodowym.

Michał Urasiński

Redakcja nakoniecswiata.com.pl