8 października 2016 Udostępnij

Czym jest fluoryzacja?

Powszechna fluoryzacja może doprowadzić do pogorszenia zdrowia społeczeństwa

Zawsze wydawało się, że fluoryzacja będzie pozytywnym elementem. Raczej zawsze uczono nas, że fluor będzie zapobiegał próchnicy. Już w czasie PRL prowadzono akcje, w ramach których promowano fluoryzację zębów u dzieci. Uważano, że dzięki temu będzie można mówić o pozytywnym wpływie na uzębienie. Jednak ten pierwiastek jest przecież trucizną i nie można o tym zapominać. (http://www.pro-orto-dent.pl/leczenie-zebow.html)

A co jak w Ameryce Północnej fluor dodaje się do wody pitnej?

Co by nie powiedzieć nasz organizm nadal jest narażony na wchłanianie tego właśnie pierwiastka i dlatego warto będzie zadbać o to, by wiedzieć czym jest fluoryzacja i do czego może prowadzić.

Fluoryzowana woda

Dodawanie fluoru do wody nie powoduje uzyskania lepszych statystyk, gdy chodzi o zdrowie zębów. Niektóre badania pokazują nam nawet, że fluor może prowadzić do rozpadu zębów. Wystarczy powiedzieć o chorobie szkliwa określonej jako fluoroza. Ten trujący pierwiastek bardzo łatwo można przedawkować, a jak się okazuje obecnie kupienie pasty bez fluoru jest bardzo trudne.

Zdrowy piękny uśmiech

Szkodliwy fluor

Dodatkowo może być również tak, że fluor w organizmie powodować będzie kruchość kości czy też artretyzm. Dowiedziono już, że dzieci, które piją wodę z fluorem mają mniejsze IQ. Organizacje, które walczą z fluoryzowaniem wody pitnej twierdzą, że mamy aż kilkadziesiąt różnorakich zależności pomiędzy fluorem a zmniejszonym poziomem inteligencji. Badania były zrobione na licznych uniwersytetach, gdzie potwierdzono, że dzieci, które mieszkają na terenach, gdzie woda jest fluoryzowana poziom IQ będzie niższy niż tam, gdzie tego fluoru nie będzie w wodzie.

Fluor zatruwa tarczycę oraz szyszynkę, dwa ważne ośrodki, które będą produkować hormony w naszym organizmie. Co więcej substancja ta będzie się odkładać w obu gruczołach. Poza tym wiązać się będzie z receptorami hormonalnymi, które mogą nawet zakłócać jego pracę. Warto wiedzieć o tych rzeczach i zastanowić się nad tym czy przyjmowanie tej substancji rzeczywiście ma sens.

Trochę będzie to podobne do sytuacji jaka ma miejsce między innymi w związku ze szczepionkami, gdzie rzeczywiście wszyscy je biorą, ale nie zastanawiamy się jaki mogą mieć wpływ na zdrowie.

Bartosz Niedźwiedź

Redakcja nakoniecswiata.com.pl